Domowe napoje – naturalne źródło witamin

Dlaczego na diecie należy pić wodę
Dlaczego na diecie należy pić wodę?
Kwiecień 21, 2019
Pokaż wszystkie

Domowe napoje – naturalne źródło witamin

Domowe napoje – naturalne źródło witamin

W ciepłe dni uzupełnianie płynów jest szczególnie ważne. Lato to okres upałów, dlatego musimy schładzać organizm. Idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie brak konserwantów i sztucznych barwników, jest picie przefiltrowanej, czystej i zdrowej wody z dodatkiem świeżych owoców.

Podstawowym plusem picia takiej wody jest uzupełnienie minerałów, takich jak magnez, potas i wapń. Jest to możliwe dzięki różnorodnym filtrom producenta urządzeń filtrujących Dafi.

Domowe napoje – krok po kroku

Przede wszystkim trzeba skorzystać z produktów, które oferuje producent – może to być butelka lub dzbanek filtrujący, a także filtry narurowe. W przypadku butelki nie jesteśmy „uwiązani” do naszego domu, gdyż produkt można zabrać wszędzie dzięki dobremu wykonaniu – nakrętka jest szczelna i nie zaleje nam samochodu czy plecaka. Potrzebny jest tylko dostęp do wody kranowej, którą filtr Dafi oczyści i pozbawi nieprzyjemnego smaku i zapachu chloru.

Dzbanki przydadzą się na większe imprezy i dzięki nim przygotujemy więcej napoi. Z kolei filtry narurowe to wygoda dla domowników, którzy mogą pić „kranówkę” prosto ze źródła. A gdy znudzi nam się woda bez dodatku owocowego smaku…

Akcesoria Dafi w gotowości

sięgamy po wyciskarkę do owoców. Designersko zaprojektowana, spełnia kilka dodatkowych funkcji prócz tej podstawowej. Jest tak skonstruowana, by czyszczenie jej nie było dla nas uciążliwe. Posiada element, który oddziela pestki owoców, a sok zbiera się w pojemniku zakończonym praktycznym Dziubkiem.

Jeżeli sporządzony napój – lemoniadę, koktajl, sok – będziemy chcieli zachować na później, z pomocą przychodzi karafka wykonana z dobrej jakości szkła. Zachowuje świeżość sporządzonych napoi, a solidnie zaprojektowane wieczko chroni przez zanieczyszczeniami i innymi zapachami – np. gdy karafkę umieścimy w lodówce.

Jak zachować świeżość owoców?

I z tym problemem poradziło sobie Dafi, tworząc zestaw pojemników próżniowych – nie tylko do owoców i warzyw, ale także wędlin, serów, pieczywa, ryb. Pompka elektryczna lub manualna odsysa powietrze z pojemników, a korek zapewnia prawidłowe przechowywanie żywności. Urządzenia są wygodne i nie zajmują dużo miejsca.

Napoje przygotowywane dzięki produktom Dafi nie tylko zaspokoją pragnienie, ale też umożliwiają dostarczanie nam wartościowych witamin. Nie są sztucznie aromatyzowane i konserwowane. Warto spróbować, bo zdrowe napoje wykonane przy użyciu produktów Dafi oczyszczają organizm i wzmacniają go.