Dlaczego na diecie należy pić wodę?

Czy filtrowana woda może być szkodliwa
Czy filtrowana woda może być szkodliwa?
Kwiecień 17, 2019
Domowe napoje – naturalne źródło witamin
Domowe napoje – naturalne źródło witamin
Kwiecień 30, 2019
Pokaż wszystkie

Dlaczego na diecie należy pić wodę?

Dlaczego na diecie należy pić wodę

Woda w naszym organizmie stanowi około 60% całkowitej masy ciała (u noworodków jest to 75%). Nie możemy jej magazynować, dlatego tak ważne jest uzupełnianie jej braków. Zwłaszcza, gdy chcemy zmienić coś w diecie – wszelkie różnice wpływają na nasz organizm. Bez wody możemy przeżyć jedynie kilka dni.

Odstawienie słodyczy

Zmiana w postaci dostarczania innych wartości odżywczych niż zazwyczaj – np. eliminacja cukrów – pozwala uniknąć wielu kalorii dziennie. Efektem jest głód, gdyż organizm „domaga się” czegoś w to miejsce. Podczas trwania diety ważne są zbilansowane, częste i regularne posiłki. Nie można zapominać o warzywach i owocach. Kiedy trudno nam zdobyć taką przekąskę, warto zastąpić ją wodą, która zmniejsza uczucie głodu. Na polskim rynku znajduje się wiele produktów ułatwiających szybkie skorzystanie z czystej wody. Gdy dbamy o to, by zdrowo żyć i jeść, warto także skupić się na napojach. Łatwe w transporcie butelki filtrujące wodę kranową są tego dobrym przykładem. Wypicie połowy butelki wody na pół godziny przed posiłkiem wypełni częściowo żołądek, co zmniejszy ilość spożytego jedzenia.

Woda = prawidłowy metabolizm

Napoje słodzone mają dobry smak, ale zawierają duże ilości cukru. Woda z kolei oczyszcza organizm z toksyn i wpływa na tempo przemiany materii. Nie „zapycha” żołądka, a przyspieszony metabolizm ma bezpośredni wpływ na efektywne pozbycie się kilogramów. Dzięki wodzie jesteśmy bardziej sprawni fizycznie. Utrzymuje prawidłową temperaturę ciała i ciśnienie krwi. Osoby, które ćwiczą lub są na diecie, nie mogą pozwolić sobie na odwodnienie, gdyż wiąże się ono ze spadkiem wydajności i wytrzymałości naszego organizmu.

Jakość wody ma znaczenie

W wodzie znajdują się minerały, które mają wpływ na prawidłową pracę serca, mieści i układu nerwowego. Podczas diety wzrasta zapotrzebowanie na elektrolity zawarte w wodzie, dlatego warto po nią sięgać. Jeżeli do tego celu użyjemy przefiltrowanej wody, możemy być spokojni o dobry smak i brak zanieczyszczeń. Butelki filtrujące z filtrami wzbogaconymi o magnez i potas są jednymi z opcji dostępnych w ofercie producenta Dafi.

Dieta służy polepszeniu kondycji naszego organizmu. Woda jest podstawowym składnikiem, który dodatkowo nie wzmaga apetytu. Jeżeli dbamy o to, by usunąć toksyny z naszego ciała, zwróćmy uwagę także na kwestię butelek na wodę. Te, które można kupić w sklepach, są wykonane z tworzywa trudno rozkładającego się w przyrodzie. Mogą uwalniać szkodliwe substancje, gdy wystawimy je na działanie słońca. Dlatego producent Dafi zadbał o tę kwestię w swoich produktach, które nie zawierają bisfnolu A. Tego typu produkty umożliwiają osobom na diecie bezpieczne nawadnianie organizmu.