Czy filtrowana woda może być szkodliwa?

Czy butelka filtrująca jest bezpieczna?
Kwiecień 8, 2019
Dlaczego na diecie należy pić wodę
Dlaczego na diecie należy pić wodę?
Kwiecień 21, 2019
Pokaż wszystkie

Czy filtrowana woda może być szkodliwa?

Czy filtrowana woda może być szkodliwa

Dostarczanie organizmowi wody jest bardzo ważne. Odwodnienie może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, takimi jak problemy z koncentracją, kłopoty z trawieniem, gorączka. Jakość wody także ma znaczenie.

Niewiele osób wie, że woda butelkowa ze sklepu jest filtrowana. Problem stanowi opakowanie, które nie jest przyjazne środowisku. Ponadto woda gazowana lub smakowa zazwyczaj pobudzają nasz organizm, powodując, że jeszcze bardziej chce nam się pić – zawarty w nich cukier nie jest zbyt zdrowy. Ciekawą opcją są urządzenia filtrujące wodę, np. z kranu. Jak one działają?

Czym jest filtrowanie

Filtrowanie jest procesem, które ma za zadanie oczyścić wodę z niebezpiecznych zanieczyszczeń, mikroorganizmów oraz rdzy i piasku przedostających się przez sieć rur w naszych domach lub mieszkaniach. Polski producent Dafi ma w swej ofercie filtry, które wzbogacają wodę w dodatkowe porcje magnezu czy wapnia. Są one dodatkowymi dlatego, ponieważ filtrowanie nie usuwa z wody zawartych w niej minerałów.

Czy filtrowanie jest bezpieczne?

Gdy producenci urządzeń filtrujących wprowadzali swoje produkty na rynek, w Polsce ich dostępność była ograniczona. Pierwszą marką była Brita – niemieckiego producenta. Drugą z kolei Dafi z Polski i to dzięki niej każdy dostał możliwość sprawdzenia, czy filtrowanie wody jest zdrowe i bezpieczne. W 2018 roku kielecka firma sprzedała na całym świecie 12 milionów filtrów. Produkty Dafi szczególnie chętnie kupowane są w USA.

Wodę filtrowaną możemy podawać dzieciom. Nie wymaga ona przegotowania. Na uwagę zasługuje fakt, że przefiltrowana woda nadaje się do sprzętów AGD, np. żelazka. Proces filtracji redukuje jej twardość. Tym samym nie powstaje osad tworzący kamień, który w efekcie skraca działanie urządzeń.

Producent Dafi posiada w swej ofercie filtry przepływowe, które oczyszczają wodę bezpośrednio z sieci domowych rurociągów. Dzięki filtrom miękka woda zmniejsza zużycie środków myjących i piorących w pralkach, jednocześnie chroniąc jej elementy przed osadem.

Filtrowana woda jest zdrowa dla dzieci?

Woda filtrowana jest smaczna, czysta i wzbogacona w dodatkowe porcje minerałów. Dzięki butelkom z filtrem od producenta Dafi dzieci mogą pić zdrową wodę także poza domem. Ze względu na poręczny jej kształt, można ją zabierać do szkoły i tam napełniać. Plusem jest duży wybór kolorystyczny o pojemnościowy – 0,3 l, 0,5 l i 0,7 l.