Czy butelka filtrująca jest bezpieczna?

5 prostych zasad picia wody
5 prostych zasad picia wody
Kwiecień 2, 2019
Czy filtrowana woda może być szkodliwa
Czy filtrowana woda może być szkodliwa?
Kwiecień 17, 2019
Pokaż wszystkie

Czy butelka filtrująca jest bezpieczna?

Spędzanie czasu poza domem nie zwalnia nas z obowiązku nawadniania swojego organizmu. Zazwyczaj wiąże się to z zakupem kilku butelek wody mineralnej. Minusem jest koszt i transport, a także przyczynianie się do rozwoju produkcji plastiku. Jak temu zaradzić?

Zamiennik wody butelkowanej

Prostą w obsłudze i wielorazową w użytku jest butelka filtrująca, którą możemy ze sobą zabrać „w teren”. Nie trzeba jej napełniać w domu – można to zrobić tam, dokąd idziemy. Jedyne, czego nam potrzeba, to dostępu do wody kranowej, a z tym nie powinno być problemu. Filtr znajdujący się w butelce skutecznie oczyszcza wodę z zanieczyszczeń, które dostały się do niej poprzez rurociągi. O ile woda sieciowa może być bardzo dobrej jakości, o tyle instalacje w naszych domach nie są w idealnym stanie. Dlatego warto wypróbować butelkę filtrującą, kupując ją na stronie https://sklep.dafi.pl/produkty/butelka-filtrujaca.html. Jej koszt zaczyna się od około 40 złotych, wliczając w to filtr, który wystarcza na oczyszczenie 150 litrów wody.

Plusy butelki filtrującej

Prócz funkcji wielokrotnego użytku, posiada szereg innych atutów. Przede wszystkim, podobnie jak plastikowe produkty dla niemowląt, nie zawiera Bisfenolu A, który między innymi wpływa negatywnie na funkcjonowanie gospodarki hormonalnej. Dodatkowo butelka wyposażona jest w filtr węglowy, który poprawia smak wody i odpowiada za usunięcie chloru i zanieczyszczeń organicznych. Znacznie ogranicza przykry zapach.

Butelka filtrująca jest bardzo dobrze skonstruowana. Posiada korek, dzięki któremu możemy pić wodę bez obawy o rozlanie jej – bez przeszkód można ją przechowywać w samochodzie czy torebce.

Jeszcze więcej atutów

Butelkę filtrującą znajdziemy wśród oferty polskiego producenta Dafi. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Łatwy dostęp oraz duży wybór pojemnościowy i kolorystyczny pozwalają na swobodny zakup i bezpośrednie zapoznanie się z produktem. Po zużyciu filtra można go szybko zamówić. Jednocześnie ograniczamy wytwarzanie plastików, ochraniając środowisko.

Producent informuje, że butelka nie pozbawia wody cennych minerałów, np. magnezu. Co więcej – oferowane filtry wzbogacają wodę o cenne składniki. Z uwagi na ten fakt z butelki filtrującej mogą korzystać osoby z niedoborem minerałów, takich jak potas, wapń, czy magnez.

Warto spróbować swej przygody z butelką filtrującą. Z czasem może się okazać, że korzystanie z niej to naturalny, codzienny rytuał, a nawet przyjemność.