5 prostych zasad picia wody

Czy butelka filtrująca jest bezpieczna?
Kwiecień 8, 2019
Pokaż wszystkie

5 prostych zasad picia wody

5 prostych zasad picia wody

Wyrobienie w sobie dobrych nawyków nawadniania organizmu może wydawać się trudne, ale z czasem przynosi efekty. Nagrodą będzie energia na cały dzień, dobre samopoczucie, kondycja i być może mniejsza waga.

  1. Po pierwsze – zwróć uwagę na to, co pijesz

Soki owocowe i napoje kolorowe wyglądają i smakują dobrze. Nie są jednak zbyt fortunnym wyjściem dla nawodnienia organizmu. Zazwyczaj zawierają cukier i konserwanty, które prowadzą do zwiększenia masy ciała. Najbezpieczniejszą opcją jest woda – najlepiej filtrowana. Wtedy sami kontrolujemy to, co pijemy. Wystarczy wlać wodę z kranu do butelki lub dzbanka z filtrem, dodać cytrynę lub miętę do smaku i zyskamy zdrowy, wolny od zanieczyszczeń napój.

  1. Szklanka wody na dobry dzień

Wypicie wody na ponad kwadrans przed każdym daniem sprawi, że żołądek nieco się zapełni. W efekcie rano zamiast dużego, ciężkiego śniadania zyskasz syty i lżejszy posiłek. Dodatkowo woda przyspiesza metabolizm i oczyszcza z toksyn, dodając energii na start. Ty z kolei nie musisz się spieszyć podczas picia wody, gdyż możesz wypłukać cenne sole mineralne. Nawet biegacze po ukończonym wyścigu piją małymi łyczkami.

  1. Pij letnią wodę

Nawet latem, choć doskwiera upał, powstrzymaj się od picia zimnej wody. Spowalniany jest wtedy proces przemiany materii. Nie przesadź też w drugą stronę – gorące napoje mogą poparzyć przełyk. Najlepszą opcją jest temperatura pokojowa. Ciepła woda poprawia krążenie i stymuluje enzymy trawienne.

  1. Woda podczas posiłku – z umiarem

Nie chodzi o to, by kosztem męczenia się z przełknięciem każdego kęsa odmawiać sobie łyka wody. Organizm jest jednak tak skonstruowany, że sam rodzi sobie w tej kwestii. Zawarte w ślinie enzymy rozpuszczają pokarm i pobudzają soki trawiennie. Obfite popijanie posiłków rozcieńcza te enzymy, spowalniając proces przemiany materii.

  1. Słuchaj potrzeb swojego organizmu

Zawsze możesz liczyć na swoje ciało, które podpowie ci, że właśnie je przesuszasz. Często spierzchnięte usta, wypadające włosy, gorsza kondycja cery, sucha skóra to tylko niektóre z oznak odwodnienia. Jednak jest to już bardziej zaawansowany proces. Dzienna porcja wody o około 2 litry. Warto o tym pamiętać i pić wodę. Nawet poza domem. Obecnie na polskim rynku jest wiele produktów, dzięki którym picie wody jest łatwiejsze. Jednym z nich jest butelka filtrująca od producenta Dafi. Dołączony do niej filtr węglowy usuwa zanieczyszczenia i nieprzyjemny smak. Dlatego do butelki można wlać „kranówkę” z każdego miejsca, do którego się wybierasz.